Żegnajcie suche dłonie!

Żegnajcie suche dłonie!

Proste wskazówki dotyczące skutecznej pielęgnacji dłoni

Naszych dłoni używamy w sumie cały czas. Są one narażone na działanie chemikaliów, zmiany pogody, prace fizyczne, dezynfekcję i częste mycie rąk. Paradoksalnie jednak poświęcamy im o wiele mniej uwagi niż np. twarzy, którą pielęgnujemy dwa razy dziennie. Pora to zmienić i zafundować naszym dłoniom pielęgnację, na jaką zasługują! Przede wszystkim w zimnych porach roku, kiedy to narażone są na zmiany temperatury. Niedostateczna pielęgnacja dłoni może zaowocować uczuciem napięcia, swędzeniem, przesuszeniem skóry, a nawet jej pękaniem.

Oto kilka szybkich i łatwych wskazówek, jak najlepiej zadbać o swoje dłonie!

Mycie rąk – właściwy sposób!

Szczególnie w dzisiejszych ważne jest częste mycie rąk. Zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura wody, a także agresywne płyny myjące mogą dodatkowo obciążać skórę dłoni i szybko je wysuszać. Dlatego należy używać łagodnego mydła o neutralnym pH, szczególnie, jeżeli masz wrażliwą skórę. Taki produkt delikatnie usuwa brud i martwe komórki naskórka, ale jednocześnie chroni barierę skórną.

Maski do rąk

Od czasu do czasu użyj również specjalnej maski do rąk. Działa tak samo jak maseczka do twarzy i odświeża skórę nie obciążając jej. Łagodzi uczucie napięcia i suchości i stanowi dobre wsparcie dla bariery skórnej.

Krem do rąk

Jeśli masz ogólnie suche ręce, warto regularnie używać bardzo bogatego i nawilżającego kremu do rąk. Należy jednak zwrócić uwagę na rodzaj skóry, ponieważ skóra bardzo wrażliwa lub z AZS może zareagować podrażnieniem na na zapachy i inne dodatki chemiczne.

Za mało nawilżenia od wewnątrz?

Od dawna wiadomo, że strukturę skóry często określa jej wewnętrzne samopoczucie. Niedostateczna ilość płynów, złe odżywianie lub niedobory witamin mogą być również przyczyną złego wyglądu naszej cery. Jeśli Twoja skóra jest bardzo podrażniona lub zaczerwieniona przez długi czas, zdecydowanie powinieneś skonsultować się z lekarzem i wykonać niezbędne badania.