Ochrona przeciwsłoneczna, to co powinieneś to wiedzieć.

Ochrona przeciwsłoneczna, to co powinieneś to wiedzieć.

Czy ochrona przeciwsłoneczna twarzy i ciała tak bardzo się różni?

Tak, to prawda, produkty przeciwsłoneczne do ciała i do twarzy zasadniczo różnią się od siebie konsystencją i właściwościami. Dzieje się tak, ponieważ skóra twarzy jest znacznie cięższa niż na pozostałych częściach ciała. W związku z tym gruczoły łojowe i potowe znajdują się bliżej jej powierzchni, a pory są bardziej widoczne. Dodatkowo należy pamiętać, aby krem z filtrem był odpowiednio dobrany do rodzaju cery. Zawłaszcza w przypadku skóry tłustej lub z egzemą jest to bardzo istotne. Krótko mówiąc: Twoja twarz potrzebuje ochrony przeciwsłonecznej dobranej odpowiedni do jej potrzeb. Należy również pamiętać, że krem z filtrem do ciała zawiera dużo więcej substancji nośnych, które sprawiają, że balsam świetnie się rozprowadza. Jeśli użyjemy go do twarzy, to istnieje duże ryzyko, że produkt dostanie się w okolice błon śluzowych (oczy, usta). Obecnie wybór produktów pielęgnacyjnych, jak i podkładów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym jest bardzo szeroki. Bez trudu można połączyć pielęgnację z ochroną skóry przed promieniowaniem UV. Pamiętaj, aby używać kremów z filtrem również w miesiącach zimowych.

Która ochrona przeciwsłoneczna jest odpowiednia w przypadku problemów skórnych, takich jak trądzik różowaty, trądzik pospolity lub plamy pigmentacyjne?

Chyba każdy nastolatek przynajmniej raz w życiu usłyszał, że trądzik szybciej zniknie na słońcu... Nic bardziej mylnego! Niestety promienie słonecznie nie posiadają magicznej mocy wysuszania wyprysków.

To właściwie najgorszy pomysł w przypadku skóry, na której w najlepsze goszczą stan zapalny oraz zapchane pory. Podczas ekspozycji na promienie słoneczne skóra produkuje więcej potu i sebum, a co za tym idzie, pory są jeszcze bardziej obciążone, a bakterie namnażają się jeszcze szybciej. Na początku zaczerwienienie może być ledwo widoczne, ale finalnie stan skóry ulegnie znacznemu pogorszeniu. Należy pamiętać, że promienie UV powodują poważne uszkodzenia skóry oraz znacznie przyśpieszają jej starzenie.

  • Co możesz zrobić?

Używaj specjalnych żeli lub płynów do twarzy, które są dostosowane do potrzeb Twojej skóry. Pamiętaj, aby sięgać po formuły niezatykające porów i w żadnym wypadku nie używaj produktów wodoodpornych!

  • Trądzik różowaty

Ochrona przeciwsłoneczna jest absolutnie niezbędna dla osób cierpiących na trądzik różowaty! Sięgnij po formuły bezzapachowe do cery bardzo wrażliwej, które nie wywołują podrażnień. Jeśli Twoja skóra jest szczególnie wrażliwa na promienie słoneczne, wybierz specjalne produkty przeznaczone dla osób z trądzikiem różowatym oraz ogranicz czas spędzony na słońcu.

  • A co z plamami pigmentacyjnymi?

Plamy pigmentacyjne to osobny temat. Osoby z tą przypadłością, w żadnym wypadku nie powinny rezygnować z ochrony przeciwsłonecznej. Wybieraj produkty, które mają co najmniej SPF 30, a najlepiej SPF 50. Spróbuj specjalnych kremów przeciwsłonecznych do twarzy, które zawierają składniki pomagające zapobiegać przebarwieniom. Z czasem zniwelują ciemne plamy i zapobiegną powstawaniu nowych. Warto sięgnąć po sera z witaminą C, które nie tylko pomogą rozjaśnić przebarwienie, ale również wzmocnią działanie filtru ochronnego.