Truskawkowe nogi – co to właściwie jest?

Truskawkowe nogi – co to właściwie jest?

Szczególnie latem chętnie eksponujemy nasze nogi. Sukienka, spódnica lub szorty to niezbędny element codziennej stylizacji. Aby pokazać swoje nogi w jak najlepszym świetle, chwytamy za maszynkę do golenia i usuwamy z nich owłosienie. Niestety na tym etapie zdarzają się błędy, za które płacimy podrażnieniami, plamami i/ lub truskawkową skórą.

Poznaj przyczynę tego zjawiska i sprawdź, jak można mu zapobiec.

Co właściwie robię źle?

Na pewno zdarzyła Ci się już taka sytuacja: śpieszysz się do wyjścia, przymierzyłaś pół szafy i nagle eureka: ta spódniczka jest idealna! Ale chwila...musisz ogolić nogi! Wskakujesz pod prysznic, bierzesz w rękę maszynkę, która czasy świetności ma już dawno za sobą i golisz nogi na sucho, albo tylko z użyciem wody, albo na żelu pod prysznic czy szamponie. Szybko wklepujesz balsam i lecisz na spotkanie...

To właśnie takie działanie powoduje podrażnienia i tworzy małe ciemne plamy na skórze. W dużym uproszczeniu są to stany zapalne mieszków włosowych i zrogowacenia na skórze. Zjawisko to występuje częściej u osób z dużą ilością włosów. Oprócz klasycznych krostek po goleniu nagle pojawia się inne urodowe wyzwanie: skóra truskawkowa.

Jak prawidłowo się golić i zapobiegać powstawaniu truskawkowej skórki?

1.) Regularnie wymieniaj maszynki/ostrza:

Tępe ostrza to coś, czego musisz się wystrzegać. Nie zapewniają dokładnego golenia i powodują podrażnienia. Nowe ostrza zapewniają perfekcyjne golenie i idealny wygląd Twoich nóg.

2.) Regularne peelingi i łagodne toniki przed goleniem

Aby zapobiec tworzeniu się krostek na skórze, zalecamy regularne złuszczanie nóg. Peeling do ciała pomoże usunąć martwe komórki skóry i wrastające włosy z porów. Łagodny tonik delikatnie oczyszcza skórę po peelingu, a także uwalnia ją od zanieczyszczeń.

3.) Optymalne nawilżenie

Skóra sucha jest szczególnie podatna na nadmierne wydzielanie sebum. To zatyka pory i nie tylko tworzy nieestetyczne pryszcze, ale także słynną truskawkową skórkę. Po goleniu użyj balsamu nawilżającego, który działa kojąco na skórę (najlepiej wybierz bezzapachowy, o delikatnej formule).

Nie masz ochoty się golić?

Odkryj system do depilacji PC-IPL 3024 firmy ProfiCare. PC-IPL 3024 nagrzewa włosy u nasady za pomocą 50 000 impulsów świetlnych, umożliwiając tym samym trwałe usuwanie włosów. Usuwanie owłosienia bez podrażniania skóry.

Tutaj znajdziesz więcej świetnych produktów do depilacji >>