Co warto wiedzieć o perfumach?

Co warto wiedzieć o perfumach?

Podobno wybór perfum powinien mówić coś o Twojej osobowości. Wolisz subtelny kwiatowy zapach, czy raczej ciężkie i zmysłowe kompozycje zapachowe? Przygotowaliśmy kilka bardzo interesujących faktów na temat perfum!

  • Używaj perfum po prysznicu! Kiedy Twoja skóra jest oczyszczona i nawilżona (np. ulubionym balsamem), perfumy lepiej się rozprowadzają. Świeżo nawilżona skóra lepiej wchłania zapach. W taki sposób wydłużasz trwałość swoich perfum!

  • NIE spryskuj włosów. Większość perfum zawiera alkohol, który przy częstym nanoszeniu na włosy może prowadzić do ich przesuszania.

  • Nigdy nie rozcieraj perfum nadgarstkami! Rozcieranie zapachu nadgarstkami zwiększa interakcję zapachu z naturalnymi olejkami na skórze. Może to prowadzić do zafałszowania zapachu.

  • Zapach, którego używa Twój chłopak nie pachnie tak dobrze na twojej skórze jak na jego?Może to być spowodowane tym, że pH Twojej skóry jest inne niż skóry Twojego faceta. Znaczenie może mieć wiele czynników, takich jak wydzielanie potu czy dieta.

  • Mniej znaczy więcej! Kleopatra kazała nasączyć żagle swoich statków perfumami, aby jej rychłe przybycie można było poczuć aż w Rzymie! Absolutnie nie idź śladem Kleopatry i nie nadużywaj perfum. Pamiętaj, że inni ludzie odbierają zapach inaczej niż Ty, a podróż np. pociągiem z osobą obficie spryskaną perfumami, nie należy do najprzyjemniejszych.

  • Zapachy męskie są nie tylko dla mężczyzn. 1/3 zapachów sprzedawanych jako męskie jest noszona przez kobiety.

  • Zrób sobie przerwę! Podczas zakupów chętnie testujemy niezliczoną ilość zapachów. Jeszcze po 1, 2 czujemy zapach kolejnego. Natomiast po kilku, wydaje się nam, że każdy kolejny pachnie tak samo. Zrób sobie przerwę i skorzystaj ze słoiczków z ziarnami kawy, które są rozstawione w dziale perfumeryjnym. To pomoże zneutralizować zapach w nosie i odzyskać jego wrażliwość zapachową.