Pielęgnacja skóry po wakacjach!

Pielęgnacja skóry po wakacjach!

Pot, promieniowanie UV, woda morska i chlorowana: te i wiele innych faktorów mogą wpłynąć na stan skóry i prowadzić do jej podrażnienia. Skóra po okresie wakacyjnym potrzebuje odpoczynku i odpowiedniej pielęgnacji, a to czego teraz musisz jej dostarczać to głównie składniki odżywcze i nawilżenie!

Zanieczyszczenia, zaczerwienienie i podrażnienia skóry to bardzo trudny i problematyczny temat, ponieważ nie jest łatwo się go pozbyć. Zanim sięgniesz po kolejną maść na wypryski i zanieczyszczenia, przeczytaj kilka porad, dzięki którym Twoja skóra po wakacjach, odzyska swoje siły i swój utracony blask.

Mniej oznacza więcej!

Oczyszczanie, tonik, olejek do twarzy, krem z filtrem, krem nawilżający - te produkty należą do codziennej rutyny pielęgnacyjnej wielu z nas, ale pomimo stosowania tych wszystkich kosmetyków często zdarza się, że skóra nadal jest sucha. Jest podrażniona, a przez większe wydzielanie się potu i opalanie na słońcu reaguje bolesnymi wypryskami? Tutaj trzeba powiedzieć STOP! Twoja skóra była narażona na wiele czynników niekorzystnie na nią wpływających i teraz koniecznie potrzebuje przerwy!

Czy wiedziałeś o tym, że...

… ciągłe kremowanie powoduje puchnięcie warstwy zrogowaciałej? Przy nadmiernej pielęgnacji Twoja skóra zapomina, jak korzystać z własnych procesów regeneracji. Rezultat: naturalna bariera skóry nie funkcjonuje jak powinna, ponieważ "zapomniała", jak to się robi, przez co nie może sama bronić się przed czynnikami z zewnątrz. Wypryski, zaczerwieniania, przebarwienia, małe zmarszczki oraz nadmierne wydzielanie sebum są bardzo często skutkiem!

Daj swojej skórze odpocząć!

- Na początku staraj się stosować jak najmniejszą ilość produktów do pielęgnacji twarzy i najlepiej byłoby zrezygnować z makijażu przez dłuższy czas.

- Zamiast balsamów do mycia i oczyszczania wypróbuj specjalnego olejku do oczyszczania twarzy. Może trudno w to uwierzyć, ale skóra tłusta i skłonna do wyprysków szczególnie dobrze reaguje na tę metodę. Skóra jest bardzo delikatnie oczyszczana olejem, bariera ochronna skóry nie jest podrażniona, a nawet nic nie przepuszcza. Zainteresowany? Oto nasza rekomendacja >> Organic Cleansing & Detox Oil Calendula - Lavender marki PURE SKIN FOOD

- Zredukuj kroki pielęgnacyjne do absolutnego minimum.

- Zawsze używaj niewielkich ilości produktów pielęgnacyjnych.

- Unikaj słońca tak bardzo, jak to możliwe, dopóki skóra nie wyzdrowieje.

- Używaj tylko delikatnych produktów (najlepiej dla wrażliwych rodzajów skóry) przez dłuższy czas.

- Podczas tej przerwy dla skóry unikaj wszystkiego, co mogłoby ją podrażnić, m.in. peelingi chemiczne. Chociaż peelingi mogą być bardzo pomocne, zwłaszcza przy zanieczyszczonej cerze, ważne jest, aby zauważyć, co powoduje niedoskonałości. Na skórze podrażnionej słońcem w żadnym wypadku nie należy stosować peelingów.

- Powiedz NIE: bogatym, gęstym kremom na noc, które należy nakładać w dużych dawkach oraz silnie działającym kremom przeciw wypryskom.