Trend w koloryzacji włosów 2022: „Fantasy”

Trend w koloryzacji włosów 2022: „Fantasy”

Wiosna znów daje odwagę do eksperymentowania z kolorami włosów i fryzurami. Ty też zaszalej! Do wyboru masz szampony koloryzujące i farby do trwałej lub czasowej koloryzacji!

Wystarczy kilka pasemek we włosach, aby całkowicie zmienić swój styl i odświeżyć look. Idealnym wyjściem, zwłaszcza dla początkujących, są zmywalne farby lub kolorowe kredy do włosów. Dzięki takiej czasowej koloryzacji możesz sprawdzić, jak się czujesz w nowej fryzurze i czy kolorowe pasemka to coś dla Ciebie.

Który kolor do mnie pasuje?

Kolorowe pasemka mają taki sam wpływ na odcień skóry, jak makijaż. Innymi słowy, są kolory, które w ogóle do Ciebie nie pasują, a inne cudownie podkreślą Twój typ urody. Jeżeli nie masz ochoty farbować swoich włosów, możesz również skorzystać z syntetycznych kolorowych pasemek.

Jeśli masz ciemne włosy, zalecamy najpierw profesjonalne rozjaśnianie u fryzjera pasemek lub partii włosów, które chciałabyś ozdobić kolorem. Zdecydowanie odradzamy samodzielne rozjaśnianie w domu. Zazwyczaj nie da się precyzyjnie rozjaśnić włosów z tyłu głowy (nie widzimy ich), przez co mogą powstawać nieestetyczne plamy.

Prawdziwą zaletą zmywalnych farb do włosów jest to, że po kilku myciach możesz znowu zmienić kolor na inny. Wielu popularnych Youtuberów (np. Naomi Jon!) udowadnia, że taka zabawa ze swoim wizerunkiem sprawia masę radości!

  • Jak uzyskać pastelowy odcień: wystarczy mieszać kolor bazowy z odżywką, aż uzyskasz pożądany odcień.

Odważ się i zaszalej na wiosnę!