Masz trądzik? Zobacz, jak możesz sobie pomóc

Masz trądzik? Zobacz, jak możesz sobie pomóc

Oto kilka faktów, które mogą Ci pomóc w leczeniu trądziku:

Zwłaszcza gdy jesteśmy nastolatkami, nasze gruczoły łojowe są szczególnie stymulowane przez męskie hormony w organizmie. To często prowadzi do tego, że nasza skóra produkuje więcej sebum niż zwykle. Konsekwencje? Pryszcze, zaskórniki, stany zapalne i zazwyczaj bardzo bolesne niedoskonałości skórne. Te zmiany powodują, że nastolatkowie czują się źle i niepewnie. Wpływa to nie tylko na wygląd, ale i psychikę.

Oto kilka faktów, które mogą Ci pomóc w leczeniu trądziku:

Nigdy więcej Latte Macchiato, Big Maca i Nutelli!

  • Mleko na przykład zawiera androgeny i inne niesteroidowe czynniki wzrostu. Wszystkie te substancje mogą promować syntezę tłuszczu w łoju. Udowodniono naukowo, że osoby testowane, które już cierpiały na trądzik o nasileniu od umiarkowanego do ciężkiego, doświadczyły znacznej poprawy stanu skóry po dłuższej „przerwie mlecznej”.
  • Cukier zwiększa poziom insuliny we krwi. Cukier sam w sobie nie jest zły i dostarcza nam energii. Ale i tutaj obowiązuje zasada: to ilość tworzy truciznę! Na dłuższą metę zbyt dużo cukru prowadzi do zwiększonego tworzenia się sebum, a tym samym stanowi doskonałą pożywkę dla niedoskonałości.

Mówiąc prościej, powiedz STOP chipsom, napojom gazowanym, alkoholowi, czekoladzie, mleku i przetworom mlecznym oraz ukochanym burgerom w ulubionej sieci fast foodów!

Tego Twoja skóra trądzikowa nie lubi:

  • Produkty odtłuszczające: W miarę możliwości unikaj produktów z efektem „odtłuszczającym”. Zwykle przynosi to efekt przeciwny do zamierzonego! Twoja skóra potrzebuje pewnej warstwy tłuszczu, aby chronić się przed szkodliwymi czynnikami takim jak smog, zmiany temperatury, ogrzewanie, bakterie i substancje chemiczne. Ponadto produkty te zwykle działają bardzo agresywnie, a co za tym idzie także podrażniają skórę.
  • Produkty pielęgnacyjne, które są zbyt agresywne: sprzedawane głównie jako „przeciwpryszczowe”, niektóre z tych produktów pielęgnacyjnych są często zbyt agresywne i poważnie wysuszają skórę. Upewnij się, że Twoje produkty pielęgnacyjne są bezzapachowe, na bazie wody i delikatne dla skóry. Twoja skóra jest już mocno obciążona i potrzebuje dużo nawilżenia. Jeśli po użyciu skóra zareaguje podrażnieniem, odradza się dalsze stosowanie!
  • Bogate” kremy lub balsamy: są bardziej odpowiednie dla skóry dojrzałej lub bardzo suchej! Dla cery trądzikowej polecamy lekkie kremy żelowe.
  • Skóra „przepielęgnowana”: Oczyszczanie jest ważne: trzeba regularnie myć skórę, aby nie tworzyła się na niej pożywka dla bakterii. Jednak mocne pocieranie i nadmiar produktów pielęgnacyjnych może podrażniać i przeciążać barierę skórną. Rezultatem jest więcej wyprysków i podrażnień. Tutaj obowiązuje zasada: po oczyszczaniu nie powinno być uczucia napięcia! Jeśli skóra jest napięta, zbyt agresywnie ją myjesz! Zawsze osusz twarz czystym ręcznikiem i pierz go regularnie w temperaturze co najmniej 60°C!
  • NIe wyciskaj pryszczy: użyj specjalnych sztyftów lub past przeciwpryszczowych, które nakłada się tylko miejscowo. Hamują one stan zapalny i pozwalają pryszczowi szybciej się zagoić. Jeśli wyciśniesz pryszcz, zniszczysz małe naczynia krwionośne, czego efektem są nieestetyczne blizny potrądzikowe!

Możemy tez doradzić wizytę u specjalisty lekarza dermatologa. Dzięki temu dokładnie poznasz swój typ skóry i będziesz mógł dobrać (sam lub z lekarzem) odpowiednią pielęgnację.

Znasz już „Jeju Young Skin” ziaji?

Seria, opracowana specjalnie dla skóry z niedoskonałościami u młodych dorosłych. Oferuje szybką pomoc i wsparcie w walce z pryszczami i zaskórnikami! Składniki takie jak olejek kameliowy, ekstrakt z czystka i węgiel z binchotanu działają oczyszczająco, antybakteryjnie, nawilżająco i łagodząco oraz regulują wydzielanie sebum.

Odkryj teraz >>