Praktyczny system uzupełnień

Praktyczny system uzupełnień

Coraz więcej marek kosmetycznych skupia się na temacie „uzupełnianie zamiast wyrzucania”. Nadmiar materiałów opakowaniowych ma poważny wpływ na nasze środowisko i nie pozostaje bez konsekwencji! Według organizacji Zero Waste przemysł kosmetyczny produkuje rocznie 120 miliardów opakowań. W większości jest to plastik, który już zanieczyszcza setki kilometrów lądów i wód. Według szacunków, do 2050 r. przemysł kosmetyczny wyprodukuje około 12 miliardów ton odpadów z tworzyw sztucznych. W tym momencie powinna zapalić się wszystkim czerwona lampka i skłonić do przemyśleń!

Branża kosmetyczna nie może temu zaprzeczyć: wraz z dodatkowymi materiałami opakowaniowymi, takimi jak folie ochronne, butelki czy plastikowe słoiczki, niepotrzebnie produkuje się coraz więcej odpadów. Lepszą alternatywą są opakowania, które można wykorzystać wielokrotnie i które po jednorazowym użyciu nie trafiają do śmieci. Dlatego praktyczny system uzupełnień to nasza absolutna przyszłość! Dzięki systemowi ponownego napełniania, opakowanie może być używane wielokrotnie. Odnawiane są jedynie materiały eksploatacyjne, takie jak szampon czy żel pod prysznic. Na tym rozwiązaniu skupiają się już nie tylko marki kosmetyków naturalnych, ale również duzi gracze tacy jak Nivea, Dove, Fa, Garnier itp.

Wartościowa zawartość w tragicznym opakowaniu

Obok niszy >>Clean Beauty<, w której najważniejsze jest stosowanie przyjaznych dla skóry, nietestowanych na zwierzętach i niekontrowersyjnych składników, skupiono się teraz nie tylko na „tym, co w środku”, ale także na „zewnątrz”. Coraz więcej firm decyduje się na bardziej świadomy i zrównoważony dobór surowców i produkcję jak najmniejszej ilości nowych opakowań. Wielkim pionierem w tej dziedzinie w segmencie kosmetyków drogeryjnych jest popularna marka Catrice. Na przykład linia produktów „Clean ID” zawiera całkowicie nieszkodliwe składniki i celowo unika lotnych silikonów, cząstek mikroplastiku, PEG, parabenów i niektórych barwników. W przypadku opakowań dba się również o to, aby zużywać tylko tyle plastiku, ile potrzeba.

W dziedzinie kosmetyków naturalnych oh feliz oferuje flagowe firmy, które wytwarzają swoje innowacyjne produkty w sposób neutralny pod względem emisji CO2 i są wykonane ręcznie z miłością w południowo-wschodniej Styrii (Austria). Firmy te to HANDS ON VEGGIES i Pure Skin Food.

Klasyczne plastikowe opakowania są tak samo wykluczone dla HANDS ON VEGGIES jak konserwanty. Dlatego marka opracowała tuby wykonane z bioplastiku, który pozyskuje się z trzciny cukrowej. Pure Skin Food wykorzystuje przyjazne dla środowiska materiały opakowaniowe i szklane butelki nadające się do recyklingu.

W oh feliz zrównoważony rozwój jest integralną częścią naszej kultury korporacyjnej. Materiał wypełniający naszych przesyłek jest w zasadzie w 100% biodegradowalny - nadaje się do kompostowania. Nasze pudełka są wykonane z czystej tektury i można je łatwo wyrzucić razem z makulaturą.