Penaten Baby - delikatne produkty do pielęgnacji wrażliwej skóry niemowląt

Dzięki różnym formułom pielęgnacyjnym PENATEN oferuje odpowiednie produkty dla wrażliwej skóry niemowląt i małych dzieci. Delikatne produkty pod prysznic i do kąpieli, kremy, balsamy. rozpieszczają skórę w przyjemny sposób i optymalnie wspierają indywidualną kąpiel i pielęgnację.

Szukaj według kategorii

Penaten Baby: 21 artkułów

Filtry

Wszystkie ceny zawierają VAT

Dlaczego PENATEN stosuje oleje mineralne?
PENATEN używa wyłącznie farmaceutycznych, bardzo czystych olejów mineralnych, które są cenione w kosmetykach pielęgnacyjnych ze względu na dobrą tolerancję dla skóry. Według producenta te oleje mineralne są szczególnie polecane do skóry skłonnej do alergii. Na podstawie dostępnych informacji naukowych obecnie nie ma żadnych oznak zagrożenia dla zdrowia.

Czy w produktach PENATEN są substancje zapachowe?
Syntetyczne lub naturalne substancje zapachowe (np. olejki eteryczne) mogą zneutralizować lub poprawić nieodłączny zapach preparatów. W niektórych produktach PENATEN łączy szeroką gamę zapachów. Są one wymienione w składnikach jako „perfumy”. Jednak ze względu na dyrektywę UE 26 najczęściej występujących substancji zapachowych możliwie powodujących alergię musi być wyszczególnionych indywidualnie na liście składników. PENATEN opracowuje produkty o subtelnym zapachu, jak również produkty bezzapachowe.

A co z barwnikami w produktach PENATEN?
Produkty pielęgnacyjne dla niemowląt mogą zawierać wyłącznie barwniki, które są ściśle uregulowane w rozporządzeniu UE dotyczącym kosmetyków (KVO) i sklasyfikowane jako nieszkodliwe przez ustawodawcę. PENATEN stosuje barwniki tylko w wyjątkowych przypadkach.

Czy produkty PENATEN zawierają mikroplastiki lub parabeny?
W produktach PENATEN nie ma mikrodrobin plastiku ani parabenów.

Co PENATEN robi w kwestii zrównoważonego rozwoju?
PENATEN w coraz większym stopniu opiera się na materiałach opakowaniowych pochodzących z recyklingu, nadających się do ponownego użycia i odnawialnych. Duża część produktów to już opakowania w 100% nadające się do recyklingu.

Ponadto od 2023 roku PENATEN wykorzystuje wyłącznie energię elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych do produktów* wytwarzanych w swoich europejskich zakładach. Energia elektryczna pochodzi z parków wiatrowych i fotowoltaicznych w Europie.

*z wyjątkiem mydła PENATEN, pudru PENATEN i płynu na przeziębienie do kąpieli PENATEN